• Oferta dla szkół

  Przedstawiamy Państwu ofertę spędzenia pouczającego i miłego dla młodzieży dnia z końmi w naszym gospodarstwie. Zwierzęta te od zawsze cieszą się sympatią dzieci i młodzieży dlatego też pragniemy przedstawić ofertę ciekawego zagospodarowania czasu...

 • Rajdy konne

  Rajd to wspaniałe przeżycie, długo pozostające w naszej pamięci - tak samo jak pierwsza przejażdżka konna. Wszystkim chętnym, którzy chcą z końskiego grzbietu podziwiać niewątpliwie niezwykły krajobraz Beskidu Sądeckiego oferujemy rajdy jedno lub kilkudniowe. Rajdy odbywają się w weekendy.

 • Wakacje 2016

  Jeśli chcesz spędzić 2 tygodnie na obcowaniu z końmi i dziką przyrodą, podnieść swoje umiejętności jeździeckie, nauczyć się skakać lub dopiero rozpocząć przygodę z tymi pięknymi i szlachetnymi zwierzętami, zapraszamy na AGRO RANCZO!!

 • Szkółka jeździecka

  Zapraszamy wszystkich amatorów koni na naukę jazdy konnej lub doskonalenie swoich umiejętności. Lekcje są prowadzone pod okiem instruktora, na sprawdzonych i doświadczonych koniach.

 • Ferie 2016

  Zapraszamy wszystkich amatorów jeździectwa na zimowe obozy jeździeckie :) Nasze ranczo położone jest w przepięknym krajobrazie Beskidu Sądeckiego . Obóz zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych :)

 • Rajdy konne

  Rajdy Konne – nasza historia wielkiej miłości do Koni oraz jeszcze większej przyjaźni, która połączyła nas z Agro Ranczem.

  Niecierpliwe stukanie w klawiaturę, ostatnie sprawy do załatwienia. I gotowe, nareszcie. Jest piątkowe popołudnie, szybka droga z pracy do domu. Wrzucamy do bagażnika parę rzeczy, zupełnie innych niż zwykle pakujemy na weekend. Długa droga przed nami. Ale to nic, realizujemy nasze marzenie – Rajd Konny w Beskidzie Sądeckim!

  Bardzo trudno trafić tu do celu, numery domów w tej małej wiosce porozrzucane w wielkim nieładzie. Zupełnie tak jakby Ci mniej wytrwalsi mieli tu w ogóle nie trafić. Taki pierwszy sprawdzian przed jutrem. Jutro jest miejsce tylko dla tych najwytrwalszych. Nareszcie wjeżdżamy na podjazd niewielkiego gospodarstwa, pierwszy oddech i czujemy jak radość wypełnia nas po same koniuszki palców. Ten zapach, ten cudowny zapach, którego nie da się porównać do niczego innego.

  Wchodzimy do środka, jest kuchnia – serce tego domu. Jest tak przytulna i wielka sercem jak serce jej gospodarzy. Piec daje przyjemne ciepło, kolacja już ustawiona na stole. Smak podanego wtedy bigosu pozostanie długo w pamięci. Kilka minut przyjemnej pogawędki z właścicielami, nie zdradzającej niczego co ma nas spotkać jutro.

  Wdrapujemy się po stromych schodkach na górę. Miły pokoik, pościel pachnie świeżością, jak przyjemnie jest położyć głowę na poduszkę. Tylko jak tu zasnąć przed tym co ma się wydarzyć jutro.

  Sen w końcu przyszedł, wygrał z marzeniami kłębiącymi się w głowie, z marzeniami jeszcze z dzieciństwa, czasem snami o bezkresnych przestrzeniach, wolności i bezgranicznej miłości… Miłości do koni.

  Budzi nas słońce, leniwie wdziera się na nasze twarze przez zasłonki wiszące w oknach. Te poranne promyki to cudowna alternatywa niecierpliwego i natrętnego budzika w telefonie. Leżymy jeszcze chwilę, starając się zapamiętać tą chwilę. To chyba jedna z tych chwil o której śpiewają w piosence „W życiu piękne są tylko chwile…”

  Schodzimy na dół, teraz wszystko nabiera tępa. Pyszne śniadanie zjedzone, śniadanie to podstawa, trzeba gromadzić siły na długi i wyczerpujący dzień. Wychodzimy z domu, ten sam zapach co wczoraj, ten który daje tyle radości… Zapach stajni.

  Przydzielenie wierzchowców. Są piękne, ufne, w oczach taki błysk. Karmienie, pojenie i siodłanie. Przy każdej z tych czynności pojawia pomocna dłoń. Wszystko zapięte na ostatni guzik, my gotowi, nasze konie gotowe. Wsiadamy, czas zacząć nasz pierwszy rajd konny. Kto by dziś pomyślał, że będzie kolejny i następny, a dziś już nie będziemy potrafili ich wszystkich policzyć. Kto by pomyślał, że będziemy znali każdy zakamarek pięknego Beskidu Sądeckiego. Chcemy opowiedzieć o wielkiej miłości do koni i jeszcze większej przyjaźni do Agro Rancza.

  Piękne tereny Beskidu Sądeckiego przyciągają turystów od lat, my mamy tą przyjemność, że łączymy dwie pasje, konie i góry. Zapierające dech w piersiach widoki, wielkie przestrzenie, nieograniczona wolność i bezgraniczne wzajemne zaufanie konia i jeźdźca. Przez cały czas wrażenia są dla nas niezapomniane. Rajdy Konne to także śpiewanie w stępie, strome podjazdy, jeszcze bardziej strome zjazdy, pokonywanie górskich potoków, długie proste galopem, postoje, wiatr we włosach, współpraca z koniem, to wszystko sprawia te czas przyspiesza do granic możliwości.

  Dłuższy postój, nasi towarzysze wędrówki rozsiodłani, smacznie skubią sobie zieloną jeszcze jesienną trawę. Najlepiej nie opuszczałabym ich nawet na chwilę, jednak dźwięki rozpalonego już ogniska skutecznie wabią możliwością usmażenia małego co nieco. Takie ogniskowe danie w chlebie z musztardą wyśmienicie zabija głód, który jeszcze przed chwilą był nie do zniesienia. W lesie cisza ma zupełnie inne wydanie. To taka cisza, która aż boli w uszach.

  Wracamy do koni, siodłanie i czas ruszy

  w R. Słońce już chowa się na granicy horyzontu. Nie, to niemożliwe, to już siedem godzin w siodle. Czas powrotu rozpoczął się dawno temu, innymi drogami, dlatego się nie zorientowaliśmy że to już.

  Wjeżdżamy pod stajnię, schodzimy z koni, co jest nie lada wyczynem, mięśnie już jakiś czas temu przypomniały nam o swojej obecności. Nogi ze strzemion i jesteśmy na ziemi. Konie cierpliwie znoszą wszystkie zabiegi rozsiodłania. Gdy są już w stajni, sami coś byśmy chętnie przekąsili i odpoczęli, ale teraz jest ważniejsze dobro koni, które dzielnie niosły nas cały dzień. Najpierw koń musi zostać nakarmiony, trzeba o niego zadbać. Nikt Ci tego nie mówi, ale czujesz gdzieś podświadomie, że taka jest właśnie kolej rzeczy.

  Jeszcze kilka spojrzeń jak jedzą, czy mają wszystko, teraz można pomyśleć o sobie…

  Nie wiemy jaka magię ma to miejsce. Ale wiemy, że będziemy tu wracać tak długo, jak długo będą tu trwali Ci wszyscy wspaniali ludzie i te cudowne zwierzęta będą tu miały swój dom – cudowny dom.

   

  Do zobaczenia na rajdzie konnym w Agro Ranczo…

  Dominika & Krzysiek