• Oferta dla szkół

  Przedstawiamy Państwu ofertę spędzenia pouczającego i miłego dla młodzieży dnia z końmi w naszym gospodarstwie. Zwierzęta te od zawsze cieszą się sympatią dzieci i młodzieży dlatego też pragniemy przedstawić ofertę ciekawego zagospodarowania czasu...

 • Rajdy konne

  Rajd to wspaniałe przeżycie, długo pozostające w naszej pamięci - tak samo jak pierwsza przejażdżka konna. Wszystkim chętnym, którzy chcą z końskiego grzbietu podziwiać niewątpliwie niezwykły krajobraz Beskidu Sądeckiego oferujemy rajdy jedno lub kilkudniowe. Rajdy odbywają się w weekendy.

 • Wakacje 2016

  Jeśli chcesz spędzić 2 tygodnie na obcowaniu z końmi i dziką przyrodą, podnieść swoje umiejętności jeździeckie, nauczyć się skakać lub dopiero rozpocząć przygodę z tymi pięknymi i szlachetnymi zwierzętami, zapraszamy na AGRO RANCZO!!

 • Szkółka jeździecka

  Zapraszamy wszystkich amatorów koni na naukę jazdy konnej lub doskonalenie swoich umiejętności. Lekcje są prowadzone pod okiem instruktora, na sprawdzonych i doświadczonych koniach.

 • Ferie 2016

  Zapraszamy wszystkich amatorów jeździectwa na zimowe obozy jeździeckie :) Nasze ranczo położone jest w przepięknym krajobrazie Beskidu Sądeckiego . Obóz zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych :)

 • Beskid Sądecki

  Nasze Ranczo położone jest w przepięknej dolinie Popradu w paśmie górskim Beskidu Sądeckiego - tworzą go dwa pasma: wyższe Radziejowej i nieznacznie niższe, ale rozleglejsze pasmo Jaworzyny. Z gospodarstwa prowadzą szlaki w kierunku Bieszczad, Pienin i Tatr.

  Beskid Sądecki, zajmujący południowo-wschodnią część województwa małopolskiego, to w większości rejon górzysty. W jego południowej części rozciąga się pasmo zachodnie Radziejowej (Radziejowa - 1265 m n.p.m.) i wschodnie Jaworzyny (Jaworzyna Krynicka - 1116 m n.p.m.). Beskid Sądecki od Gorców i Pienin oddziela swym korytem Dunajec. Podobnie jak Poprad płynie on ku północy i obie rzeki spotykają się w Kotlinie Sądeckiej, której Dunajec stanowi centralną oś. Jego dopływ - Kamienica Nawojowska, stanowi granicę między Beskidem Sądeckim a Niskim. 

  W paśmie Radziejowej i Jaworzyny spotkamy roślinność alpejską (widłak alpejski, macierzanka halna i in.), a poniżej subalpejską - np. miłosnę górską. Górskie rzeki Nowosądecczyzny są siedliskiem wielu gatunków ryb, a rejony leśne, 

  Na terenie Ziemi Sądeckiej i sąsiadującego z nią powiatu nowotarskiego znajduje się Popradzki Park Krajobrazowy (ponad 54 tys. ha) wraz z otuliną (prawie 24 tys. ha), jeden z największych w Polsce. W Beskidzie Sądeckim znajduje się 14 rezerwatów przyrody, w tym 12 leśnych.stanowiące blisko połowę jej powierzchni, obfitują w liczną zwierzynę łowną.

  Już w czasach starorzymskich wiodły tędy - wzdłuż Dunajca i Popradu - dwa odgałęzienia ważnej drogi handlowej (bursztyn) - np. znaleziska w Gostwicy i dolinie Białej k. Grybowa. W późniejszych wiekach była to główna arteria komunikacyjna łącząca Polskę z Węgrami. Przez Stary Sącz przewożono do Polski węgierską sól, miedź i żelazo, a następnie do Prus i Flandrii. 

  Beskid Sądecki to także prężny ośrodek turystyczny, w miejscowościach Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój, Rytro, Żegiestów Zdrój swoje noclegi oferują kwatery prywatne, domy wczasowe, pensjonaty, hotele, sanatoria. Beskid Sądecki to także centrum narciarswa z najbardziej znanymi tu Ośrodkami w Krynicy, Wierchomli, Piwnicznej.

  Najcieplejszym miesiącem na Ziemi Sądeckiej jest lipiec (średnia temperatura w piętrze niższym wynosi 18 st. C).Rozbudowana i dobrze utrzymana sieć szlaków turystycznych ze schroniskami górskimi (na Przechybie, Jaworzynie Krynickiej, Hali Łabowskiej, pod Wierchomlą, Bereśnikiem, Makowicą i Niemcową, Katolickie Schronisko Młodzieżowe - Stary Sącz Słotwiny) zachęca do turystyki pieszej, wypraw rowerami górskimi (ale także wędrówek na nartach zimą). Przez Beskid Sądecki przebiega główny Szlak Zachodniobeskidzki (czerwony) z Ustronia przez Rytro, Halę Łabowską i Jaworzynę po Beskid Niski i Bieszczady.  (Fragmenty art. Ziemia Sądecka - Poznajemy Polskę - Dodatek turystyczny do Naszego Dziennika - Czw, 5-07-2007, Nr 155 (2868)